Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 27.08.2014 13:40:17 

Novinky
27. 8. 2014

Especially for Serena - Absolut is health and happy! :-) 
 
Bretagne / Prague 2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 7. 2013

Skoro po roce další pozdrav z Bretaně...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24. 8. 2012

Vlci v Bretani.
En Bretagne...
 
 
 
Paška
 
 
Duňa
 
 
 
 
22. 8. 2012

Po hodně dlouhé době vlčí pozdrav.
 
 
 
 
31. 12. 2011

Vánoce na Vysočině...
Všem přejeme do nového roku jenom to nejlepší! :-)
 
 
 
24. 11. 2011

Duně je dneska jeden rok! Všechno nejlepší, Duňaško! :-)
It is Duňa´s first birthday today.
 
Duňa v roce
 
 
 
15. 9. 2011

Dalších pár fotek z prázdninového Dánska...
 
Duňa v devíti měsících
  
 
Paška filozof :-) 
 
 
 
 
1. 9. 2011

Jsme zpátky. Na severu Dánska je krásně, dům na pobřeží se ukázal být naštěstí skoro nezničitelným a vlci vypadali šťastně, tak snad i byli. :-) Celý dny lítali v písku, plavali v Severním moři, prozkoumávali bažiny a vřesoviště mezi fjordy a podívali se i do několika měst a přístavů. Koukám, že poslední fotka Duni je focená v květnu, na těch dánských fotkách je vidět, jak od té doby vyrostla. Teď v srpnu jí bylo devět měsíců a myslím, že už se moc měnit nebude. Je vysoká, nohatá, měří kolem 67 cm a hrozně vlčí. Krásná, pochopitelně. :-) Fotek je milion, jenom se musejí zmenšovat a to je děsně pracný, tak je budu přidávat postupně. Navíc jsem je ještě ani zdaleka všechny neprobrala. Aspoň pár jsem jich ale pro fanoušky zmenšila na ukázku. Žádnýho jinýho vlkopsa, ani čsv ani saarlooska, jsme nepotkali. Nejvíc asi labradorů a kříženců.
 
 
Kam jdete, vlci? Ále jenom tak... :-)
        
 
 
 
24. 5. 2011

Duně je dneska přesně půl roku. Takhle se schovává na svým číhátku, když přijde návštěva, a pozorně a hlavně v bezpečí ji sleduje zdálky. :-)
 
Duňa v šesti měsících
 
 
20. 5. 2011

Chtěla jsem rozdělit Novinky a část dát do archivu, ale něco se pokazilo a část se mi smazala a nejde zkopírovat zpátky. Mám to naštěstí uložené vedle, tak až bude čas, budu to kopírovat postupně i s fotkami, aby Paškovi a Duňaščini fanoušci nepřišli zkrátka. Jinak Duňa už měří přes 60 cm, přibližně 62-63, a vážit bude přes dvacet kilo. Lidí se bojí pořád, nejsem si jistá, jestli se to někdy zlomí. Ale trošku se to lepší, to zas jo. :-)
 
 
 
 
 
 
 
 
24. 4. 2011

Neměli jsme moc času, tak sem dávám zpětně Duňu v pěti měsících. Vážila přesně 18 kilo a měřila už skoro k 58-60 cm. Je dlouhonohá, pořád dravější a její nejoblíbenější zábavou je kousání Prochůrka do zadních nohou, ocasu, hlavy, límce... :-)
 
Duňa v pěti měsících
  
 
 
17. 4. 2011

Paška má narozeniny!!! Loni jsem psala, že je pořád krásnější a krásnější, a to rozhodně platí pořád. :-) Mezi tulipány mu to obzvlášť sluší. :-)
 
 
                        
 
 
14. 4. 2011

Bebe má dneska čtvrté narozeniny! Smečka jí přeje všechno nejlepší!
 
9. 4. 2011

Drak není naaranžovaný, vlci se o něj celý den přetahují a navzájem si ho kradou, a když se někomu z nich podaří ho ukořistit, jde s ním na futon pěkně spát, aby mu drak neuletěl nebo záhadně nezmizel. Je to momentálně nejoblíbenější hračka, když nepočítám ožrané morkové kosti.
 
                                             Paška a jeho drak...:-)                                                                                                Duňa a její drak... :-)
       
 
 
4. 4. 2011

Na schovávanou...
 
             
 
 
24. 3. 2011

Duně jsou dneska přesně čtyři měsíce. Změřit se moc nedá, ale je to nad 51 a pod 55 cm. Váží 14 kg. Je pořád rychlejší a dravější, už před jejími zuby nestíháme s Prochůrkem utíkat. :-) Už se snaží krást i z kuchyňské linky, v domácím prostředí je průbojná, ale venku pořád hodně plachá. Do lesa jde bez problémů, ovšem nesmíme potkat běžce a jiné divně se pohybující  lidi, to pak má tendenci zdrhat. Přes město nechce chodit vůbec. Když vidí lidi, zastavuje se, a pokud mají projít těsně kolem ní a na chodníku je málo prostoru, nedá se s ní hnout a docela panikaří. Po měsíci a půl se konečně odhodlala jít si očuchat kamaráda, který k nám často chodí, ale pořád musí mít Pašku za zády. Saarloosek... 
 
Duňa ve čtyřech měsících
 
 
 
 
13. 3. 2011

Pár dalších fotek ze zahrady a z procházky...
K dnešnímu dni Duňa v kohoutku měří 50,5 - 51 cm.
 
          
 
 
 
7. 3. 2011

Zkoušela jsem Duňu měřit a má v necelých třech a půl měsících v kohoutku 46-48 cm. Nechtěla stát, přesně to nešlo. Procházky přes město nemá moc ráda, a jak nejde Paška, je to s ní těžké, protože stávkuje. Zato v lese je ve svém živlu. Pár fotek z dnešní procházky:
 
                  
 
 
1. 3. 2011

Byli jsme dneska na očkování. Duňa váží přesně 10 kg, Paška necelých 36 kg. Paška při své výšce 70,5 cm váží méně, než dokonce o trochu menší čévéčka, co známe (někteří mají i 43), ale patří k dlouhonohým, lehčím čévéčkům s pevnou, ale ne mohutnou stavbou těla. Vykrmit se nedá, víc nežere. :-) V letních měsících mívá ještě o dvě tři kila méně. Na jeho klouby to je jen dobře a navíc mu to náramně sluší. :-) Duňa měla z veterinářů hrůzu, celou ordinaci jim počurala, kam nešel její bůh Prochor, tam nešla ani ona. Doma se oklepala a pustila se s vervou do ničení. 
 
 
27. 2. 2011

Ze včerejší prosluněné procházky Českým krasem.
 
          
 
              
 
        
 
 
24. 2. 2011

Duně jsou dneska tři měsíce a taky je to už měsíc, co přibyla do smečky.  Její krádeže jsou čím dál častější a rafinovanější, kouše všechno, co jde, nejraději Pašku a ruce, a učí se od něj samé lotroviny. například jak se dostat na kuchyňskou linku nebo jak otevřít všechny dveře. Na obojí je zatím malá, ale za pár dnů už bude zase všechno jinak. Co se týče chování k lidem mimo vlastní smečku, tak je to opravdový saarloosek. Plachý a odtažitý, dívá se zdálky, ale nechce, aby na ni kdokoli sahal nebo jí věnoval velkou pozornost. Jakmile se návštěva otočí, už se snaží jí ukrást batoh nebo rozvázat tkaničky od bot. Má zvláštní barvu očí, které každým dnem trochu blednou.
 
Duňa ve třech měsících
 
 
 
 
 
18. 2. 2011

Jsme zpátky a Duňa roste jako z vody. Mění srst  a vybarvuje se. Za lopatkami jí zesvětlaly půlměsíce a na kohoutku a hřbetě se jí dělá hřebínek, když se při provokování Pašky naježí. Momentálně připomíná lištičku. Řádí od rána do večera. Kromě čím dál drsnějšího okusování a jiného sužování Prochora ze všeho nejradši krade. Krade všechno, co se jí připlete do cesty, i to, co je nejprve potřeba odněkud vyšťourat. Stačí zlomek vteřiny při oblékání a to před chvílí sladce spící vlče upaluje s ponožkou, botou, knížkou nebo konvičkou na zalévání květin. Svoje vlčí předky v chytrosti a nápaditosti nezapře, takže Prochorovi - také obzvlášť důmyslnému zloději - roste v Duně konkurence. Uhlídat ty dva bude oříšek. :-))
 
         
 
 
 
 
13. 2. 2011

Paška s Duňou se začínají synchronizovat.
 
                     
 
 
8. 2. 2011

Nejkrásnější vlkopes na světě. :-)
 
 
 
 
 
 
 
 
4. 2. 2011

Několk dalších fotek z Bretaně...
  
 
Velký a malá
 
 
 
 
 
 
 
2. 2. 2011

Na západě Francie je skoro jaro, nechce se nám domů - vlkopsům se tady, v kamenném domě na venkově, taky náramně líbí. Duňa přilnula k Prochorovi, který ji po dvou dnech otrávenýho obcházení a panických úprků před její pozorností vzal na milost a dovolí jí, aby mu lezla po hlavě. Sice u toho mručí, když to přežene s kousáním, tak jí vezme hlavu do mordy, ale začíná si s ní hrát a nechá ji, aby na něm spala. A to nejdůležitější - Luizíšek je s námi přesně osm let. Tak ať zůstane aspoň několikrát tolik. A Johanovi vše nejlepší k zítřejším narozeninám!!!
 
 
 
 
 
25. 1. 2011

Jsme v Bretani ve Francii a dnes po poledni k nám do smečky přibyla malá saarlooska! Je to nefalšovaná Francouzka a jmenuje se DUŇA. Oficiálním jménem F´Dounia d´Emozioni Breizh. Narodila se 24. listopadu 2010, takže jí včera byly přesně dva měsíce. A je překrásná! :-)
 
To Serena:
We are in Bretagne to pick up a puppy of the Saarloos wolfdog breed. She is two months old. She is very beautiful, very wolf-like and she instantly has fallen in love with Paska, her wolf guru. :-) Before too long, I will post more of Paska´s photos on this page for you, one of his biggest fans. :-) And I wish you, Rory, Stefano and Tristan good year 2011!
 
Duňa ve dvou měsících
 
 
  
 
 
20. 1. 2011

Omlouváme se za dlouhou nepřítomnost, hlavně všem Paškovým velkým fanouškům, co nás bombardují s žádostmi o fotky. Bylo toho nějak moc a času je málo. Všechna zvířátka jsou zdravá a přibyl k nim jeden cizinec-vetřelec. Bydlí s námi myš, kterou Paška z nějakého důvodu přijal do smečky a nechává ji běhat v podstatě kolem čenichu od dveří do chodby, přes pokoje až za knihovnu, takže se myš nedá nijak vystrnadit na půdu. Venku je přitom loví, ale tahle domácí myš mu prostě nevadí. Dokonce ji nechá, aby mu kradla zbytky ořechů, které si louská. Zvláštní... :-))
A zpětně přejeme všem všechno nejlepší do dalšího roku!
 
 
 
 
 
 

11. 11. 2010

 

Nemáme čas, ale máme fotky.

 

http://absolut-wolf.wbs.cz/p1020062.jpg 

 

http://absolut-wolf.wbs.cz/p1020064.jpg 

 

 
TOPlist